Zselic AMI

EREDMÉNYEK

2018

Zselic Táncegyüttes Lányai Zóka Éva-Horváth Tibor: Húsvét kertje
Együd Árpád emlékére megrendezett XXXIII. Somogy Megyei Gyermek és ifjúsági Régiós Néptánc Fesztiválon arany minősítést szereztek és a tegnap Kaposváron megrendezett döntőn jelölést kaptak az országos ifjúsági néptáncantológiára az ország legjobb ifjúsági táncegyüttesei közé.

Zselic Táncegyüttes Fiai: Sikentáncz Szilveszter: Legények
Az idei évben a Csoóri programnak köszönhetően lehetőségünk nyílt arra, hogy vendég koreográfust hívjunk, így született a szintén arany minősítést szerző koreográfia

Dönöge - Zóka Éva-Horváth Tibor: Csipi, csipi kánya…
Az Együd versenyen arany minősítést szereztek, a döntőn az első helyezést hozták el, valamint jelölést kaptak a Gyermek Néptáncantológiára, Székesfehérvárra.

Csiperke-Kányafi - Zóka Éva-Horváth Tibor: Incselkedők (Szilágysági táncok)
Az Együd versenyen arany minősítést szereztek. A Balatonboglári Méta Fesztiválon 17 csoport közül korcsoportjukban a negyedik helyet szerezték meg. A tegnapi Együd döntőn 2. helyezést értek el szilágysági táncokból összeállított koreográfiájukkal.

Hajadonna: Édes rózsám…(Kalotaszegi) Az Együd versenyen ezüstminősítést szereztek, a Balatonboglári Méta Fesztiválon 14-18 évesek korosztályában első helyezettek lettek. Lengyelországban, Szenna testvértelepülésén képviselték a Művészeti Iskolát. Szép kalotaszegi viseleteik is a Csoóri programnak köszönhetőek.

Szólista versenyzők Az idei évben nagyon sok szólótánc verseny került megrendezésre, amelyen sok tanulónk vett részt. Idén először rendeztünk Szennai Szólótánc Versenyt, amely a Gyermek Néptáncosok XIII. Országos Szólótánc Fesztiváljának területi válogatójaként működött, a híres Szarvasi Szóló elődöntőjeként. Itt Somogy, Tolna, Baranya táncosai mérhették össze tudásukat. Iskolánkból

Bronzminősítést szereztek: Sármány Enikő - Sugár Léna, Bárány Anna - Horváth Alexandra, Tálas Dorina - Vendel Kata, Mészáros Dominik Olivér - Farkas Emőke, Szép Ákos Hunor - Szigetvári Kitti Rebeka, Borbás Anna Katica - Mezeiova Noémi, Nagy Rebeka Ráhel- Kalmár Kata, Bódis Belián - Nagy Rebeka Ráhel
Ezüst oklevelesek: Barbély Borbála, Nagy Boglárka, Keresztes Dániel, Szász Adél Hanna, Mezőszentgyörgyi Áron
Különdíjasok: Takács Gergő - György-Horváth Ilona, Pálosi Vanda - Turai Mirella, Keresztes Dániel, Tilk Kiara - Keresztes Emma
Arany minősítésűek: Nagy Bálint, Patak Mihály, Horváth Zalán Levente, Horváth Lili Lídia - Horváth Zalán Levente, Csepeli Angéla
Közülük a Gyermek Szólótáncversenyre, Szarvasra továbbjutottak: Nagy Bálint, Patak Mihály, Horváth Lili Lídia-Horváth Zalán Levente

A szennai szólón 0. korcsoportosként másodikasaink is megmutatkoztak a következő eredménnyel:
Bronz minősítést szereztek: Bukovics Hunor - Tilk Karina
Ezüst oklevelesek: Keresztes Lilla-Váradi Rézi, Horváth Barnabás - Balázs Léna, Schveiger Krisztián - Nagy Natália, 
Arany minősítésűek: Horváth Zsombor Csanád - Farkas Réka, Petes Dominik Gergő- Oláh Adrienn

Aranypergő - Aranyláb Gyermek és Ifjúsági Szólótáncversenyen vettek részt Budapesten
Bárány Anna - Meireisz Lilla, Bukovics Nimród - Zóka Petra Takács Kincső - Horváth Alexandra, Balázs Léna, Tilk Karina
Itt különdíjasok: Bukovics Hunor, Horváth Barnabás, Petes Dominik Gergő - Oláh Adrienn
3. helyezettek: Horvát Zsombor Csanád- Nagy Natália
2. helyezettek: Keresztes Lilla-Váradi Rézi, Schveiger Krisztián- Farkas Réka
1. helyezettek: Petes Dominik Gergő- Oláh Adrienn

Az oktatási hivatal által kiírt Tanulmányi Verseny Szennai Területi válogatóján részt vettek:
Takács Gergő (kísérő)- Pálosi Vanda, Takács Máté (kísérő) - Turai Mirella, Takács Gergő - Sármány Enikő, Keresztes Dániel - Barbély Borbála, Szász Vilmos - Nagy Boglárka
A tanulmányi versen döntőjébe Sátoraljaújhelyre jutottak: Takács Máté - Sugár Heléna, Patak Mihály, Nagy Bálint-Horváth Lili, Horváth Zalán Levente - Nagy Rebeka
Itt különdíjasok: Horváth Zalán Levente, Nagy Rebeka Ráhel - Kalmár Kata

Fergeteges Szólótánc Verseny Tata
Nagy Rebeka-Horváth Zalán arany minősítés, és mindkettőjüknek különdíj
Nagy Rebeka- Kalmár Kata arany minősítés, és mindkettőjüknek különdíj
Szász Adél Hanna- Csepeli Angéla különdíj,
Jőrös Dávid-Németh Bonita különdíj
Horváth Zalán szólóban arany minősítés az egész versenyen nyújtott összteljesítményéért különdíj

Zóka Éva-Horváth Tibor: Megy a juhász a szamáron…(Mezőföldi)
A Csoóri program keretében mezőföldi táncokat tanulhattak a Zselic Táncegyüttes tagjai Majorosné Szabó Veronikától és Majoros Róberttől, a mezőföldi táncanyag legjobb ismerőitől. Ezzel a koreográfiával az Együd Versenyen arany minősítést szereztek, a döntőn első helyezést értek el. A Balatonboglári Méta Fesztiválon szintén első helyezettek lettek, valamint jelölést kaptak az Ifjúsági Néptáncantológiára.

2017

V. Aranypergő-Aranyláb Szólótánc Fesztivál, Budapesten
1. helyezést Sugár Heléna - Sármány Enikő
2. helyezés Tálas Dorina - Turai Mirella
3. helyezés Pálosi Vanda és Nagy Ervin,

Tatai Fergeteges Szólótánc Verseny
Arany minősítés: Nagy Eszter-Csepeli Angéla: Bukovinai silladri és vízvári ugrós és friss, Horváth Lili- Horváth Zalán: Bökönyi csárdás és friss, szenyéri páros kanász és üveges, Nagy Boglárka - Keresztes Dániel, Váradi Emma - Patak Mihály, Keresztes Emma - Tilk Kiara szenyéri ugróst táncolnak
Ezüst minősítés: Horváth Zalán karádi kanász, kalotaszegi, 
Bronz minősítés: Barbély Borbála - Nagy Bálint törökkoppányi üveges és kanász, Márkus Katalin - Nagy Ábel párosok berzencei ugrós
Különdíjasok: Barbély Borbála - Nagy Bálint, Váradi Emma - Patak Mihály, Keresztes Emma - Tilk Kiara, Nagy Eszter-Csepeli Angéla, Horváth Zalán

Együd Árpád emlékére megrendezett Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztivál
Arany minősítés: Dönöge csoport Zóka Éva – Horváth Tibor: Aki nem lép egyszerre
Zselic: Zóka Éva-Horváth Tibor: Húsvét hétfőn – Kiemelt arany
Csiperke: Zóka Éva – Horváth Tibor: Leányok s legények
Kányafi: Zóka Éva - Horváth Tibor: Papucsok és kalapok
Ezüst minősítés: Zsákbolha: Pataky Annamária - Czigány Tamás: Hová lett a siska disznó
Ördögcérna: Czigány Tamás - Pataky Annamária: Térességet nekünk is

Méta Fesztivál Balatonboglár
1.helyezés: Zselic: Zóka Éva - Horváth Tibor: Húsvét hétfőn 1.hely
Csiperke: Zóka Éva - Horváth Tibor: Leányok s legények 1.hely

Interetno Folkfesztivál:
Augusztus végén Szabadkán szerepeltek a Zselices Táncegyüttes tagjai

Csiperke:
Bejutottak a sok - sok jelentkező közül a Fölszállott a Páva élő adásába.
Szerepeltek a Somogy megyei Néptánc Antológián, valamint Budapesten a Művészetek Palotájában megrendezett Újév Köszöntő Néptánc Gálán.

2016

Együd Árpád Néptánc Verseny
Ezüst minősítés: Zsákbolha: Pataky Annamária - Czigány Tamás: Kis keretet kerítettem….
Kiemelt arany minősítést: Csiperke: Zóka Éva - Horváth Tibor: Sűrű erdő közepében
Arany minősítés:
Kányafi: Zóka Éva-Horváth Tibor: Szent Iván napján
Hajadonna: Zóka Éva - Horváth Tibor: Legényfogó
Zselic: Zóka Éva - Horváth Tibor: Tisza partján nevelik a szép leányt….
Ördögcérna: Czigány Tamás - Pataky Annamária: Szántó-vetők

A XX. Méta Fesztivál
I.helyezés: Csiperke Balatonbogláron a 6-10 évesek korcsoportjában I. helyezést értek el.
Kányafi a 10 -14 évesek korcsoportjában I. helyezést értek el 16 csoport közül.
Hajadonna 14-18 évesek korcsoportjában a maximális 150 pontot szerezték meg az egész fesztiválon egyedülállóan, majd másnap a kiosztható plusz pontok miatt az előkelő II. helyen végeztek.
II.helyezés: Zselic V(vegyes korcsoport) II. Helyezés

IV. Aranypergő - Aranyláb Szólótánc Fesztiválon
III.hely: Pálosi Vanda - Tálas Dorina
II.hely: Sugár Heléna - Keresztes Emma
Rész vettek: Szép Ákos - Sármány Enikő

A Fölszállott a páva területi válogatójára
Horváth Zalán szólóban és Horváth Lilivel párban is bejutott, így a Csiperkések mellett ők is képviselték iskolánkat.

Soproni Országos Szóló Néptáncverseny
Márciusban rendezték meg, amelyen 9 pár képviselte Somogy megyét és öregbítette iskolánk hírnevét.
A legkisebbek közül Lurkó kategóriában Váradi Emma-Patak Misi, Takács Réka- Keresztes Dániel, Nagy Boglárka- Nagy Bálint szerepelt igen szépen.
A gyerek kategóriában Horváth Lili, Nagy Ráhel, Kalmár Kata, arany keszkenős, Horváth Zalán figurás táncos díjat nyert,
Szász Adél Hanna, Nagy Rebeka, Nagy Panni, Mezőszentgyörgyi Áron különdíjban részesültek.
Az ifjonc kategóriában Nagy Eszter, Csepeli Angéla különdíjban, Nagy Rebeka aranykeszkenős táncos, Jőrös Dávid figurás táncos díjban részesült.

A VI. Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótáncverseny
3 pár mutatta be tudását, ahol Horváth Lili és Horváth Zalán kiemelt nívódíjban részesült.

2015

A Somogy Megyei Néptánc Antológián, a Zselic Csoport Fülöp Ferenc Koreográfia versenyen Szekszárdon a Csiperkéből és Kányafiból alkotott közös csoport, valamint, a Hajadonna csoport ezüst minősítést szerzett

Az Együd Árpád Emlékére megrendezett XXVIII. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztiválon arany minősítést szerzett a Csiperke (3.o.), Kányafi (4 .o.), Zselic (kicsiktől a felnőtt ifjakig) vegyes korosztályú csoport, ezüstöt a Hajadonna (5.-8.o) és a Kerekperec (4.-5.o.),bronzot az Ördögcérna (1-2.o.)

A XIX. Országos Méta Fesztiválon Balatonbogláron az A Hajadonna csoport a B korcsoportban, 10-14 éves korig IV. helyezést, a Zselic csoport a vegyes korosztályú csoportban I. helyezést ért el.

Felszállott a páva tehetségkutató verseny területi, szekszárdi válogatójába bejutott:
Horváth Zalán dudával és szóló tánccal, Horváth Lili és Borbás Anna, Szász Adél Hanna és Nagy Rebeka, Nagy Rebeka Ráhel és Kalmár Kata valamint a Kányafi - Csiperke egyesített csoportja

Az V. országos Néptáncverseny (szóló és páros) kategóriájában, az Országos Tanulmányi Versenyen több diák képviselte iskolánkat:
Ezen a versenyen Horváth Lili országos 2. helyezést és különdíjat nyert az első korcsoportban. Horváth Zalán pedig szintén 2. helyezést ért el szólóban.
Szólisták:
I. korcsoport: Horváth Zalán országos 2. hely. Horváth Lili kísérője Horváth Zalán országos 2. hely és különdíj a szennai és szenyéri táncokért
Nagy Boglárka - Nagy Bálint 41p, Borbás Anna - Mezeiova Noémi 39p, Váradi Emma. Patak Mihály 38p, Takács Réka - Keresztes Dániel 35p, 
II. korcsoport a területi selejtezőkön, Siófokon és Székesfehérváron kapott pontok: Szász Adél Hanna - Nagy Rebeka 40p, Nagy Rebeka Ráhel - Kalmár Kata 35p,  Mezőszentgyörgyi Áron, kísérője Csepeli Angéla 31p, Karácsony András kísérője Szász Adél Hanna 21p
III. korcsoport: Csepeli Angéla - Szíva Petra 37p, Nagy Eszter- Berecz Lilla 36p, Harsányi Anna - Máté Enikő 35p

2014

Somogy Megyei Néptánc Antológián, a Zselic Csoport szerepelt
Fülöp Ferenc Koreográfia versenyen Szekszárdon:
a Csiperke csoport arany a Kányafi ezüst, a Hajadonna csoport bronz minősítést szerzett
Az országos Gyermektánc Antológián:
Budapesten az Operett Színházban szerepelt a Csiperke csoport, ahol Örökség Nívódíjas koreográfia díjjal tüntették ki.
Az Együd Árpád Emlékére megrendezett XXVIII. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztiválon:
arany minősítést szerzett a Csiperke (2.o.), Kányafi (3 .o.), Hajadonna (5.-8.o), Zselic (kicsiktől a felnőtt ifjakig) vegyes korosztályú csoport, ezüstöt Kerekperec (4.-5.o.),
A XVIII. Országos Méta Fesztiválon Balatonbogláron:
az A Hajadonna csoport a B korcsoportban , 10-14 éves korig I. helyezést,
a Zselic csoport a vegyes korosztályú csoportban szintén I. helyezést ért el.
A Fergeteges Szóló táncversenyen Tatán Horváth Zalán Levente arany minősítést szerzett.

2013
 
Két csoport szerepelt a decemberben megrendezett Somogy Megyei Néptánc Antológián, a Kerekperec csoport és a Kányafi Csoport
Az országos Gyermektánc Antológián, Budapesten a Hagyományok Házában szerepelt a Kányafi csoport 2013. március 24-én
Az Együd Árpád Emlékére megrendezett XXVIII. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztiválon az összes művészeti iskolás csoport arany minősítést szerzett. Csiperke (1.o.), Kányafi (2 .o.), Kerekperec (3.-4.o.), Hajadonna (4.-7.o), Zselic (kicsiktől a felnőtt ifjakig) vegyes korosztályú csoport.
A XVII. Országos Méta Fesztiválon Balatonbogláron az A korcsoportban 7-10 éves korig a Kányafi csoport I. helyezést ért el, a Hajadonna csoport a B korcsoportban, 10-14 éves korig III. helyezést, a Zselic csoport a vegyes korosztályú csoportban szintén I. helyezést ért el.
A Zuglói Aranylábúak Közhasznú Egyesület által megrendezett I. Tehetségpont Napi Gyermek és Ifjúsági, Alap- és Középfokú Művészeti Iskolák Országos és Nemzetközi Szólótáncversenyen négy pár képviselte művészeti iskolánkat, mind a négyen nagyon színvonalasan, így művészeti iskolánk és a felkészítő tanárok is külön dicséretben részesültek. A Budapesten megrendezett versenyen részt vevők név szerint:
Karácsony András József- Nagy Anna Borbála, Nagy Rebeka Ráhel- Kalmár Kata- legjobb táncos pár díj, Aranypergő díj mindkettejüknek (a legjobb táncos leánynak jár),
Szász Adél Hanna- Berecz Réka Borbála- legjobb táncos pár díj, Aranypergő díj mindkettejüknek (a legjobb táncos leánynak jár), korcsoportjukban I. helyezést értek el. 
Nagy Rebeka- Horváth Zalán Levente- legjobb táncos pár díj, Aranyláb díj Horváth Zalánnak, (a legjobb táncos fiúnak), korcsoportjukban III. helyezést értek el.

Fülöp Ferenc Emlékverseny szekszárdi elődöntőjén arany minősítést szerzett a Csiperke, ezüstöt a Kányafi csoport, bronzot a Hajadonna csoport. A Csiperke így bejutott a 2014-ben megrendezésre kerülő országos döntőbe Budapestre, az Operett Színházba ahol az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület 50.000 Ft-os nívódíjban részesítette.

2012

Kányafi csoport az Együd Árpád Emlékére meghirdetett XXVII. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztiválon a 7-10 éves korig tartó korosztályban I. helyezett lett
Kerekperec csoport ugyanebben a korosztályban II. helyezett lett
A Hajadonna és Rakonca csoport a 10-14 éves korig tartó korosztályban III. helyezést ért el
A Zselic csoport a vegyes kategória hagyományőrző különdíját nyerte el, valamint az országos Méta Fesztiválon, Balatonbogláron szintén a vegyes kategóriában I. helyezést ért el.
A Művészeti Iskolák Országos Tanulmányi Versenyén a Rakonca csoportból Wallinger Ágnes és Orsós János különdíjat kapott szennai lassú és friss csárdásáért, valamint Nagy Rebeka, Máté Enikő is bejutott az országos döntőbe, a döntőről csak néhány ponttal lemaradt Nagy Eszter és Harmat Bettina páros, Berecz Réka és Szász Adél Hanna, így meghívást kaptak a Tatai Sokadalom c. Fesztiválra
Országos Néptánc Antológiára való jelölés a Kányafi csoporttal

2011

Az Országos Néptánc Antológián való szereplés az ország legjobb 15 csoportja között Hajadonna csoporttal kiemelt helyen mindkét előadásban, a Budapesti Operettszínházban, felkészítőiknek, Zóka Évának és Horváth Tibornak Örökség Alkotói Díj
A Rakonca és a Hajadonna csoport korosztályában megyei 1. helyezett lett –Arany oklevél
A Rakonca lányai megyei 2. helyezést értek el
Országos Méta Fesztivál a Hajadonna és Rakonca csoport közös produkciója 3. helyezés, a Rakonca lányai 2. helyezést és a Martin György Néptánc Szövetség különdíját kapták
Továbbjutás a régiós döntőbe mindkét csoporttal Pécsváradra
Jelölés mindkét csoporttal a Gyermektánc- illetve az Ifjúsági Néptánc Antológiára

2010

A Rakonca csoport 5. alkalommal lett megyei 1. helyezett - Arany oklevél
Hajadonna csoport szintén a korosztályában megyei 1. helyezett lett- Arany oklevél
Országos Méta Fesztivál Hajadonna csoport 1. helyezés, Rakonca csoport 5. hely
Továbbjutás a régiós döntőbe mindkét csoporttal Balatonboglárra
Bogyiszlón megrendezésre került Örökség Gyermektánc Fesztiválra Rakonca csoport meghívást nyert
Az Országos Néptánc Antológiára való jelölés mindkét csoporttal

2009

A Rakonca csoport 4. alkalommal lett megyei 1. helyezett - Arany oklevél
Országos Méta Fesztivál 1. helyezés Rakonca
Továbbjutás a régiós döntőbe Szekszárdra Rakonca
Továbbjutás a régiós döntőből a szekszárdi szüretre, országos bemutatóra Rakonca
Az Országos Néptánc Antológián való szereplés az ország legjobb 15 csoportja között a Budapesti Operettszínházban
A Művészeti Iskolák Országos Tanulmányi Versenyén a csoportból Wallinger Ágnes és Orsós János 2. helyezett lett, kispántlikás és kisbokrétás táncos címet valamint különdíjat kapott szennai lassú és friss csárdásáért

2008

Megyei 1. hely a Rakonca és Helyrezsírom csoporttal - Arany oklevél
Országos Méta Fesztivál 1. helyezés Rakonca csoport
Továbbjutás a régiós döntőbe Siófokra, Rakonca és Hejrezsírom
Továbbjutás a régiós döntőről a debreceni országos bemutatóra a Virágkarneválra Rakonca és Hejrezsírom
Jelölés az Országos Néptánc Antológiára, az ország legjobb 15 együttese közé Rakonca és Hejrezsírom
Somogyjádon megrendezésre került „Járjad borzas” gyermek szólótáncversenyen Wallinger Ágnes és Orsós János 1., Nagy Eszter és Szélesi Máté 3. helyezést ért el

2007

Megyei 1. hely a Rakonca és a Hejrezsírom csoporttal - Arany oklevél
Országos Méta Fesztivál 5. helyezés Rakonca és Hejrezsírom csoport
Továbbjutás a régiós döntőbe Siófokra

2006

Megyei 1. hely Rakonca csoport - Arany oklevél
Megyei 2. hely Hejrezsírom csoport - Arany oklevél
Balatonboglári országos Méta Fesztiválon 2. hely a Hejrezsírom Csoporttal
Továbbjutás az Örökség Regionális Gyermek Néptánc Fesztiválra Szekszárdra mindkét csoporttal.
Továbbjutás a Hejrezsírom csoporttal a Szomszédolás Kárpát- medencében c. országos fesztiválra Debrecenbe

2005 

Ezüst oklevél Rakonca csoport Együd Árpád emlékére megrendezett Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztivál (megyei verseny)

2004
 
Ezüst oklevél Rakonca csoport, Együd Árpád emlékére megrendezett Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztivál (megyei verseny)