Országos Népzenei Verseny

2023.03.03.

Döntősek népzenész tanulóink az Országos Népzenei Versenyen!

kép

Iskolánk népzene tanszakos tanulói több korosztályban és hangszerfelállásban részt vettek a három évente megrendezett Országos Népzenei Versenyen. Az idei a 9. és Járdányi Pál nevét viseli. A területi válogatók lezajlottak és nevezettjeink mindegyike továbbjutott a DÖNTŐBE, melyen 2023 március 24.-én Szentesen részt is veszünk!

Nagyon hálásak vagyunk Magyarlapád hagyományőrzőinek, ugyanis énekeseink az ő viseleteikben énekelhették a „kapcsast”. Vonós zenei összeállításainkban is szerepelt ez a gyönyörű zene és tőlük, a lapádiaktól tanuljuk egész évben. Egyebek mellett szűkebb hazánk Somogyország citerás és furulyás zenéje is szerepelt összeállításainkban.

kép

Felkészítők: a magyarlapádi Pirospántlikás Együttes tagjai: Sipos Ferenc, Oniga András, Molnár Szilárd, Kiss Adorján és Kónya Előd, valamint Karácsony Tamásné Bajzik Éva, Nyitrai Marianna, Husi Gyula, Csíkvár Gábor és György-Horváth László.

Hajrá ZSELIC AMI!

(Nyitrai Marianna)